דיקור סיני לחולי סרטן

אקופונקטורה לחולים אונקולוגים

הטיפול העדין במחטים הדקיקות הוא בעל אפקט עמוק על גוף המבריא. פוגשי סרטן נמצאים בתקופה לא פשוטה של התמודדויות פיזיות כמו גם רגשיות. רגע גילוי המחלה, ההבנה של מה שקורה מכאן והלאה, ואיך הכל עומד להשתנות, הצורך בלשתף, לפרוק פחדים ולבטא חששות. ברמה הרגשית, הדיקור הסיני ניגש למקומות חשוכים ומפיץ בהם אור. ברמה הפיזית, מדובר בדרך לא פולשנית ונטולת תופעות לוואי המסייעת למיגור כאב, והקלה על אי נוחות מכל סוג שהיא. 

הדיקור הסיני- שיטה מבוססת מחקר

ישנם מחקרים אין ספור שנעשו על יתרונותיו של הדיקור הסיני. כמעט בכולם עולה מסקנה חד משמעית, הדיקור מסייע במגוון בעיות בריאותיות. לחולי סרטן פעולת הדיקור חשובה במיוחד, דווקא בגלל שלעיתים הם כה עמוסים בחומרים ורעלים, ויש צורך בתנועה והזנה של הגוף הבריא. זיכרו, גידול סרטני ניזון בסביבה אנאירובית חסרת נשימה, ותא בריא לא שורד סביבה חומצית שכזו. הדיקור הסיני מטפל באיסכמיה (חוסר זרימת דם וחמצן) לאיזור מותש ופגיע, ומסייע לגוף לחדש את זרימת הדם, לרענן ולשקם את הרקמה.

עקרונות הדיקור הסיני האנטי-סרטני

הדיקור עובד על מנת לשפר את היכולות של הגוף. כאשר אנו במצב מחלה, זרימת האנרגיה משתבשת. המטפל בדיקור, מאבחן את האדם על מנת להבין את המצב הכרוני, ע"י התבוננות בלשון, וכן את המצב העכשוי, ע"י מישוש הדופק. האינטגרציה בין המצב ארוך הטווח, לבין מה שהמטופל מרגיש היום היא חשובה ביותר. יכול להיות שמדובר באדם חזק, אך עבר אתמול סבב כימותרפי רעיל במיוחד ויש צורך היום לחזק אותו. כלי נוסף העומד לרשותינו הוא מישוש והבנה של התחלואות של המרידיאנים (ערוצי ארגיה השזורים בכל רקמה בגוף), ואיזונן. בכדי לרפא בעזרת דיקור, יש צורך להתחשב בעונת השנה, בשעה ביום, באקלים הפנימי של האדם ונטיותיו הבסיסיות. כל אלה יעזרו למטפל בבחירת הנקודות המדויקות ביותר ושימוש בטכניקות הנכונות שיביאו להטבה מהירה.

כוסות רוח ומוקסה לחולי סרטן

למטפל הסיני שיטות רבות כדי לעזור למטופל. גם אם אתם יודעים על עצמכם שאתם לא מעוניינים בדיקור, דעו כי יש שיטות חלופיות שעושות עבודה לא פחות טובה. כוסות הרוח ומוקסה הן שיטות מצוינות להזרמה וחיזוק של דם ואנרגיה בגוף, הרותמות את כוח המרפא שישנו לחימום והמרצת הדם על המטופל, ויש להן יתרונות רבים. טיפולים מסוג זה בד"כ נעימים למטופל ולא מכאיבים, כמו גם אקופרסורה (נקודות לחיצה כאשר המטפל משתמש באצבעותיו כדי ללחוץ בעדינות על הגב, כפות הרגליים והידיים או הקרקפת).

מעוניינים בטיפול בדיקור סיני?

צרו איתי קשר

arrow&v

© כל המידע באתר זה אינו מהווה ייעוץ- או תחליף לייעוץ- רפואי או המלצה לטיפול רפואי כלשהו; כל הזכויות שמורות; אין להעתיק תוכן ללא רשות מבעל האתר ©