סופרויז'ן למטפלים

איזהו חכם? הלומד מניסיונם של אחרים

מה זה סופרויז'ן?

סופרויז'ן הוא ליווי מקצועי. הצורך בליווי מקצועי עולה בעיקר אצל מטפלים בתחילת דרכם, אך לא רק. מטפלים רבים נתקלים בסיטואציות מקצועיות, אתיות, ושאלות רבות הקשורות ליחסי מטפל - מטופל. מטפל עם ניסיון, המתבטא גם בשנים, וגם במספר המטופלים שהוא טיפל בהם, עשוי לסייע רבות בהבנת התהליך שהמטפל הצעיר עובר עם המטופלים שלו.   

למי זה מתאים?

כל מטפל שחש כי ישנם אתגרים בקליניקה שלו, שאין לו את הכלים להתמודד איתם, יכול להפיק ערך רב מפגישת ליווי מקצועי. האתגרים יכולים להיות מקצועיים; הדרך להגיע לאבחנה מדוייקת ולהתאים את הטיפול הנכון, וכן אתגרים הקשורים ביחסי מטפל-מטופל; שאלות אתיות, כספים, גבולות ועוד. 

למה אני צריך ליווי מקצועי מבעל ניסיון?

הדרך להקמת קליניקה פורייה ועמוסה במטופלים היא ארוכה ומפותלת בעבור רוב אנשי המקצוע, גם אלה שבלימודים הצטיינו או בלטו במיוחד לטובה. עם הדרכה נכונה, תוכלו למנוע הפסדים רבים הנובעים מכך שלא הצלחתם לעזור למטופל כי חסרה לכם היד המכוונת בנושאים המקצועיים, והמטופל נטש את הטיפול לפני שמצבו השתפר, וכן מצבים שהצבת גבולות נוקשים מדי, או חוסר הצבת גבולות, בלבול במעמד היחסים ביניכם וסוגיות רבות אחרות, מביאות בסופו של יום לאובדן של מטופלים בקליניקה, אובדן משמעותי של הכנסה, ולאמיתו של דבר- לפגיעה ביכולת שלכם לבסס קליניקה משגשגת. 

"האם יש לך ניסיון בנושא"?

מטפלים רבים המקבלים פניות על בסיס יומיומי, פוטרים את עצמם בקלות ומסבירים למטופל הפוטנציאלי, מתוך יושרה מקצועית ראויה להערכה, שהם אינם מנוסים בטיפול במחלה כזו או אחרת, ומפנים הלאה. הליווי המקצועי, מאפשר לך המטפל הצעיר, לקחת על עצמך גם מקרים רפואיים מורכבים, שסביר שלא היית לוקח, אלמלא הייתה לך ההכוונה המקצועית המתאימה. כשאתה מקבל יותר מטופלים המגיעים עם מצבים בהם לא טיפלת בעבר, לא רק שאתה ממלא את הקליניקה שלך, אתה גם צובר ניסיון שהיה נמנע ממך אם היית מעביר את המטופל למטפל אחר.

כיצד הסופרויז'ן מתבצע?

הליווי המקצועי מתבצע אחת לשבועיים במהלך פגישה של שעה וחצי. המטפל המבקש את הליווי מארגן את תיקי המטופלים בהם הוא מבקש ייעוץ, את תוצאות התשאול, בדיקות הדם והמסמכים הרפואיים שלהם (המטופל נשאר אנונימי), את צילומי הלשון ותיאור הדופק, וכן שאלות ספציפיות או כלליות שעלו לו במהלך השבועיים שעברו. אנחנו עוברים יחד על הכל ומחשבים אסטרטגיה מסודרת, הכוללת אבחנה ועיקרון טיפולי, פורמולות צמחים, תוספים מתאימים ונקודות דיקור, ושלל רעיונות והמלצות למטופל. כל זאת כדי שהדרך הטיפולית שלך תהיה בהירה, כבר החל מהפגישה הבאה עם המטופל.

הגשר בין המזרח למערב

בהכשרתי אני מטפל ברפואה סינית וגם נטורופת מוסמך. רבות אני רואה שאצל הנטורופתים חסרה היכולת למקד את הטיפול וליצור אבחנה מגובשת שממנה אפשר לצאת למהלך טיפולי. אצל המטפלים ברפואה סינית ישנו לא פעם בלבול בכל הנוגע לאבחנות המערביות והשילוב של הטיפול הסיני עם הקונבנציונאלי. הרשו לי ולניסיוני, לשמש לכם כגשר בין שני העולמות. לא כל מטפל מנוסה יכול ללמד, להכווין או להדריך מטפל אחר. בדיוק כמו בעולם הטיפול, מדובר בדבר שצריך לבוא ממקום עמוק בנשמה.

הדבר יהיה לי לעונג.

לאחר שלמדתי בסין מספר חודשים את אומנות אבחנת הלשון, בשיטה ייחודית ומדוייקת במיוחד, גיבשתי השתלמות קצרה וממוקדת המתאימה להרבליסטים מטפלים ברפואה סינית, או עם רקע ברפואה סינית. בהשתלמות נלמד להגיע לאבחנה תוך 5 דקות מהרגע שמטופל התיישב אצלינו בקליניקה. נוכל להתאים לו צמחי מרפא ותפריט תזונה המדויק לו ביותר, ולמחלה איתה הוא הגיע. מטפלים שעברו את ההשתלמות מעידים עליה כקרש קפיצה בחיים המקצועיים שלהם. אני ממליץ בחום לכל מטפל, שחש שהוא רוצה להיות מדוייק בעבודתו, להגיע לאבחנה הנכונה, ובכך להיות מקצוען בתחום, לעבור את ההשתלמות הזו. 

לפרטים נוספים