טיפול טבעי בסרטן השד

בעזרת רפואה סינית ונטורופתיה

סרטן השד הוא בין המחלות הממאירות הנפוצות בישראל. בין אם הסרטן שלך רגיש להורמונים, ובין אם לא, בין אם המחלה גרורתית או ממוקמת, מערבת לימפה או לא מערבת לימפה, אם את עוברת הקרנות, ניתוח או כימותרפיה או שאת נוטלת תרופות הורמונליות לחסימת השפעות אסטרוגן, דעי כי הטיפול הטבעי יכול לעזור לך להתמודד עם תופעות הלוואי, ולסייע בצמצום הסיכוי להישנות המחלה או התפשטותה. 

סוגי סרטן שד

קיימות 3 קבוצות עיקריות:

  1. ER,PR Positive+ Her2 Negative- הסרטן ההורמונלי הכי שכיח, נקרא גם Iluminal A. 

  2. Her2 Positive- שכיחות של 15% מהמקרים.

  3. Triple Negative- גידול לא הורמונלי, 10% מהמקרים.

איך מטפלים בסרטן שד?

הטיפול נקבע לפי אופי הגידול הסרטני, האם הוא הורמונלי או לא, ולפי הפיזור שלו. ניתוח וכימותרפיה הם אפשריים, כמו גם הקרנות, הקרנות תוך ניתוחיות וטיפול ביולוגי תרופתי.

סרטן שד טיפול טבעי

השד נחשב לחלק בלתי נפרד מהפעילות ההורמונלית של האישה. הטיפול הטבעי מתרכז בסיבות שהביאו לכך שהסרטן הופיע, ומה הייתה הסביבה התוך גופית שתרמה להתפתחות הגידול. מכאן, שהטיפול הטבעי בסרטן השד יתמקד פעם אחת במניעה וצמצום של תופעות לוואי, ופעם שנייה במניעת הישנות של סרטן זה, או סרטנים הורמונליים אחרים.

טיפול טבעי לאחר ניתוח

לאחר הניתוח, לעיתים קרובות ישנן צלקות, פצעים שמתעכבים בהחלמה, סכנה להתפתחות זיהום ובצקות מקומיות. הטיפול הטבעי בדיקור, צמחי מרפא, משחות טבעיות, תוספי תזונה ותזונה טבעית יכול להקל על תופעות אלה.

טיפול טבעי בזמן כימותרפיה

הכימותרפיה הנפוצה היא פרוטוקול AC-T, אדריאמצין, ציקלוספרין וטקסול. לתרופות אילו תופעות לוואי ידועות מראש  שרבות מהן יכולות להמנע מהתאמת טיפול טבעי נכון, בצמחי מרפא שיחזקו את הרקמות הבריאות.

טיפול טבעי בזמן טיפול ביולוגי - הורמונלי

טיפול הניתן במהלך ועד 10 שנים אחרי החלמה מסרטן שד הורמונלי. התרופות הרצפטין, טמוקסיפן ומעכבי ארומטז פועלים במנגנונים שונים ומייצרים תופעות לוואי של גלי חום, כאבי מפרקים, יובש, ועוד. 

טיפול טבעי בזמן ההקרנות

ההקרנות מכניסות המון חום לגוף, ולעיתים מייצרות כוויות מקומיות. אחת התופעות הנסופות של הקרנות היא עייפות ותשישות קשות במיוחד, הפוגעות באיכות חיי המטופל. ניתן להתגבר על מרבית תופעות הלוואי של ההקרנות באמצעות צמחי מרפא.

אובחנת עם סרטן השד?

צרו איתי קשר

arrow&v

הכתוב מסתמך על גישות הרבליסטיות ונטורופתיות מסורתיות. למען הסר ספק המידע אינו מהווה המלצה רפואית מוסמכת ואינו מיועד להנחות את הציבור או לשמש לגביו כהמלצה או הוראה או עצה לשימוש או שינוי או הורדה של תרופה כלשהי, ואין בו תחליף לייעוץ רפואי פרטני או אחר. המונח ‘צמחי מרפא’ מתייחס להגדרה המקובלת ברפואת הצמחים המסורתית

© כל המידע באתר זה אינו מהווה ייעוץ- או תחליף לייעוץ- רפואי או המלצה לטיפול רפואי כלשהו; כל הזכויות שמורות; אין להעתיק תוכן ללא רשות מבעל האתר ©