טיפול טבעי בסרטן ריאות

טיפול טבעי בסרטן ריאות

בעזרת רפואה סינית ונטורופתיה

טיפול שיתמקד בחיזוק החולה והקלה על המצב הנשימתי והאנרגייה הכללית. כמו כן, טיפול לצמצום ככל הניתן את תופעות הלוואי. סרטן ריאות היא מחלה כרונית במקרים רבים, ועל כן החשיבות הרבה לטיפול טבעי רציף, תומך ומשקם. הפרוצדורות הניתוחיות הכרוכות בהחלמה, רבות יוצרות ירידה משמעותית באיכות החיים, ובאמצעים טבעיים ניתן לחזור לבריאות טובה יותר.  

סוגי סרטן ריאות

סוג סרטן זה נחלק ל-2 קבוצות של מחלות:

  1. Small cell- לרוב מטאסטטית (מפושטת עם גרורות), פרוגנוזה פחות טובה. 

  2. Non-small cell - מונה כ-75% מהמקרים אך פחות אגרסיבי.

תסמינים של סרטן ריאות

תסמיני הסרטן הם דומים לדלקת ריאות: כאב של קורמי הפלאורה, קוצר נשימה, שיעול דמי משמעותי, ודלקת ריאות אופיינית שחוזרת באותו מקום.

גורמים לסרטן ריאות

ישנה ירידה בגיל של הלוקים בסרטן ריאה, כלומר יותר אנשים צעירים סובלים מהמחלה. הרבה מהם שלא עישנו מעולם. ישנו חשד שגז ראדון בבנייה צמודת קרקע היא הגורם. מעריכים כי 70% ממקרי מחלות סרטן הריאה הם בגלל גורמים סביבתיים.

הטיפול המערבי בסרטן ריאות

לרוב הטיפול הוא ניתוחי, במידה וזה אפשרי והגידול יחסית מוגדר. גם קרינה לפני או אחרי ניתוח במטרה לצמצם את הגידול או לנקות שאריות. 
בשנים האחרונות ישנם טיפולים אימונותרפיים (ביולוגיים) לסרטן ריאה. כמו ריטוקסימאב.
כימותרפיה מקובלת היא: Platinum, taxol, navelbine, gemcitabine

הטיפול הטבעי בסרטן ריאות

הטיפול הטבעי במהלך הפרוצדורות הקונבנציונאליות, מתמקד בעיקר בחיזוק המטופל והתמודדות עם תופעות הלוואי. סרטן ריאות הוא במקרים רבים כרוני, ונדרשת תמיכה רציפה בכל שלבי המחלה, וגם לאחר שהמטופל החלים ולא נמצאו עוד נגעים בריאותיו. תמיכה זו אפשר להשיג ע"י טיפול מותאם אישית בצמחי מרפא, בדיקור סיני ובשיטות נוספות.  

אובחנתם עם סרטן ריאות?

טיפול בסרטן הערמונית