טיפול בצמחי מרפא לסרטן

טיפול טבעי בצמחי מרפא

להחזיר את הכוח לטבע

צמחי מרפא הן הביטוי הקסום של הסינרגיה בין הטבע לאדם. כיום, אנו יודעים לתת צמחי מרפא במגוון של דרכים; קפסולות וטבליות, חליטות ותמציות, אבקות ומשחות. וכך למעשה להתגבר על כל קושי שיש למטופל בנטילתם. מטופלים רבים חשים כי הם משוללים מאנרגיה ומצב רוח, מאבדים מוטיבציה ורצון להתרפא. בכוחם של צמחי המרפא לתת כוח מחודש לגוף ולנפש, ולחולל טרנספורמציה בהרגשתו של המטופל. צמחי מרפא מעלים את היכולת של הגוף להתמודד עם נזקים חיצוניים, ובכך בפועל לשפר את איכות חייו של המטופל ולהעניק לו סיכויים טובים יותר להחלמה.  

צמחי מרפא - בטיחות בשימוש

עולם התרופות נולד מתוך הידע המסורתי שנצבר על צמחי מרפא. גם אם לחלק מהמטופלים צמחי מרפא נראה כמשהו בלתי מוכר ולא בטוח שנכנס אל הגוף, אין דבר יותר רחוק מהאמת. צמחי מרפא הם ידע "נשכח" בחברה המערבית, ולא לפני שנים רבות הם היו מלווים אותנו בכל שלבי החיים, גם אם היינו בריאים וגם אם היינו חולים. אם כן, ההרבליסט הקליני (מומחה לצמחי מרפא) נתמך בעבודתו באלפי שנים של ידע רחב והבנה של כל עלה זרע או שורש, המשמשים אותו לפעולה רפואית. כיום, המדע מגלה עניין רב בצמחי מרפא למניעה וטיפול של מחלות רבות. בראש ובראשונה, צמחי מרפא צריכים להיות מותאמים למטופל, ולא למחלה שלו. ובכך מתמחים העוסקים באומנות ריפוי זו.

עקרונות הטיפול בצמחי מרפא לתמיכה במחלות סרטן

על מנת שצמחי מרפא יהיו יעילים, כמו גם בטוחים לשימוש, יש צורך באבחנה מדויקת של המצב הפנימי של האדם. האבחנה תעשה ע"י הסתכלות על האדם, בדיקת דופק ולשון, אבחנת בטן, ושאילת שאלות מדויקות. ההרבליסט צריך לעשות אינטגרציה בכל המידע שקיבל, ולהתאים טיפול. הטיפול הוא קודם כל באדם, ולא במחלה. ולכן מטופלים החולים במחלה זהה, יכולים לקבל נוסחה אחרת לגמרי של צמחי מרפא. זכרו כי אין תרופה אחת שמתאימה לכולם, יש רק עבודה מדוייקת ואבחון מקצועי. כאשר הגוף הבריא מתחזק, בזכות נטילה של צמחי מרפא, אנו רואים כיצד הכל משתפר- תגובת המטופל לכימותרפיה, תוצאות ניתוח שהוא עובר, תופעות הלוואי שיש לו מהקרנות או מטיפולים ביולוגיים, וכמובן הרגשתו הכללית. 

עקרונות הטיפול בצמחי מרפא לתמיכה בבעיות עיכול

צמחי מרפא הם בעלי השפעה מגוונת על מערכת העיכול. צמחים מוצילגיים, לדוגמא, מסייעים בשיקום הרקמות הפגועות במקרים של אולכוס, אפטות, או כיבים במערכת העיכול. צמחים מתקתקים מחזקים את הפלורה הטבעית שלנו, הלא הם מיליוני המיקרואורגניזמיים החיים בצינור העיכול והם בעלי תפקידים רבים וחשובים ביותר לבריאותינו. צמחים מרירים משפרים עיכול, מטפלים בעצירות ומשפרים ספיגת מזון. על המטפל בצמחי מרפא לדעת לשלב את תכונות הצמחים בצורה כזו, שיתאימו במדיוק למטופל, ויעודדו את מנגנוני הריפוי בעיכול ובמערכת גוף-נפש כולה.

עקרונות הטיפול בצמחי מרפא לילדים

הבעיות השכיחות של ילדים הן רובן ברות חלוף. צמחי מרפא שימשו לאורך ההיסטוריה לתמיכה וסיוע בבעיות הילדים. ע"פ הגישה המסורתית, במיוחד בגילאים צעירים מאוד, מרבית הבעיות מקורן בעיכול. איזון הבסיס העיכולי עשוי למנוע התפתחות של בעיות נשימה, בעיות עור וכמובן בעיות עיכול. בנוסף, צמחי מרפא משמשים לויסות חושי, בעיות שינה וקשב וריכוז. החשש העיקרי של הורים הוא מטעמם של צמחי המרפא. ישנן אפליקציות שונות למתן צמחי מרפא לילדים, ובד"כ כאשר הילדים מתרגלים, הם אפילו מבקשים ליטול את הצמחים. 

צמחי מרפא- ידע העתיד 

הידע המדעי על צמחי מרפא הולך ותופס תאוצה, והמטופלים בוחרים ברגליים. כבר היום זו תעשייה המגלגלת טריליונים בעולם, והולכת ומתרחבת כל שנה. אף על פי שמגמה זו מבורכת, הניסיון למתג צמחי מרפא כטובים לכל בעיה, הוא שיווקי בלבד, ולא נתמך בידע המסורתי עליהם. צמחי מרפא טובים לאדם כל זמן שהם מותאמים לו אישית. ההתאמה איננה מסובכת מבחינת המטופל, ואינה כרוכה בהוצאות כלכליות לא סבירות. על פי רוב, מדובר בפגישת התאמה שלאחריה המטופל מתחיל ליטול צמחי מרפא באופן קבוע ובהתאם להנחיות המטפל, והמשך מעקב במספר פגישות מצומצם כל כמה שבועות/חודשים.

מעוניינים בטיפול בצמחי מרפא?