טיפול טבעי בצמחי מרפא

להחזיר את הכוח לטבע

צמחי מרפא הן הביטוי הקסום של הסינרגיה בין הטבע לאדם. כיום, אנו יודעים לתת צמחי מרפא במגוון של דרכים; קפסולות וטבליות, חליטות ותמציות, אבקות ומשחות. וכך למעשה להתגבר על כל קושי שיש למטופל בנטילתם. מטופלים רבים חשים כי הם משוללים מאנרגיה ומצב רוח, מאבדים מוטיבציה ורצון להתרפא. בכוחם של צמחי המרפא לתת כוח מחודש לגוף ולנפש, ולחולל טרנספורמציה בהרגשתו של המטופל. צמחי מרפא מעלים את היכולת של הגוף להתמודד עם נזקים חיצוניים, ובכך בפועל לשפר את איכות חייו של המטופל ולהעניק לו סיכויים טובים יותר להחלמה.  

צמחי מרפא - בטיחות בשימוש

עולם התרופות נולד מתוך הידע המסורתי שנצבר על צמחי מרפא. גם אם לחלק מהמטופלים צמחי מרפא נראה כמשהו בלתי מוכר ולא בטוח שנכנס אל הגוף, אין דבר יותר רחוק מהאמת. צמחי מרפא הם ידע "נשכח" בחברה המערבית, ולא לפני שנים רבות הם היו מלווים אותנו בכל שלבי החיים, גם אם היינו בריאים וגם אם היינו חולים. אם כן, ההרבליסט הקליני (מומחה לצמחי מרפא) נתמך בעבודתו באלפי שנים של ידע רחב והבנה של כל עלה זרע או שורש, המשמשים אותו לפעולה רפואית. כיום, המדע מגלה עניין רב בצמחי מרפא למניעה וטיפול של מחלות רבות. בראש ובראשונה, צמחי מרפא צריכים להיות מותאמים למטופל, ולא למחלה שלו. ובכך מתמחים העוסקים באומנות ריפוי זו.

עקרונות הטיפול בצמחי מרפא לסרטן

על מנת שצמחי מרפא יהיו יעילים, כמו גם בטוחים לשימוש, יש צורך באבחנה מדויקת של המצב הפנימי של האדם. האבחנה תעשה ע"י הסתכלות על האדם, בדיקת דופק ולשון, אבחנת בטן, ושאילת שאלות מדויקות. ההרבליסט צריך לעשות אינטגרציה בכל המידע שקיבל, ולהתאים טיפול. הטיפול הוא קודם כל באדם, ולא במחלה. ולכן 5 מטופלים חולי סרטן מעי גס יכולים לקבל נוסחה אחרת לגמרי של צמחי מרפא. זכרו כי אין תרופה אחת שמתאימה לכולם, יש רק עבודה מדוייקת ואבחון מקצועי. כאשר הגוף הבריא מתחזק, בזכות נטילה של צמחי מרפא, אנו רואים כיצד הכל משתפר- תגובת המטופל לכימותרפיה, תוצאות ניתוח שהוא עובר, תופעות הלוואי שיש לו מהקרנות או מטיפולים ביולוגיים, וכמובן הרגשתו הכללית. 

עקרונות הטיפול בצמחי מרפא לבעיות עיכול

בעיות עיכול מגיבות בצורה מופלאה לצמחי מרפא. ופעמים רבות ההקלה היא מיידית. צמחי מרפא הם בעלי השפעה מגוונת על מערכת העיכול. צמחים מוצילגיים, לדוגמא, מסייעים בשיקום הרקמות הפגועות במקרים של אולכוס, אפטות, או כיבים במערכת העיכול. צמחים מתקתקים מחזקים את הפלורה הטבעית שלנו, הלא הם מיליוני המיקרואורגניזמיים החיים בצינור העיכול והם בעלי תפקידים רבים וחשובים ביותר לבריאותינו. צמחים מרירים משפרים עיכול, מטפלים בעצירות ומשפרים ספיגת מזון. על המטפל בצמחי מרפא לדעת לשלב את תכונות הצמחים בצורה כזו, שיתאימו במדיוק למטופל, ויעודדו את מנגנוני הריפוי בעיכול ובמערכת גוף-נפש כולה.

עקרונות הטיפול בצמחי מרפא לילדים

הטיפול בילדים בעזרת צמחי מרפא הוא טיפול יעיל במיוחד. הבעיות השכיחות של ילדים הן רובן ברות חלוף, וחשוב לנסות לעבור אותן עם כמות קטנה ביותר של תרופות ככל האפשר. צמחי מרפא יכולים להוות תחליף מצוין ויעיל באותה מידה. רוב בעיות הילדים, במיוחד בגילאים צעירים מאוד, מקורן בעיכול. איזון הבסיס העיכולי ימנע התפתחויות של בעיות נשימה, בעיות עור וכמובן בעיות עיכול. בנוסף, צמחי מרפא מצוינים לבעיות של ויסות חושי, בעיות שינה וקשב וריכוז. יש אפליקציות שונות למתן צמחי מרפא לילדים, ובד"כ כאשר הילדים מתרגלים, הם אפילו מבקשים ליטול את הצמחים. 

צמחי מרפא- ידע העתיד 

הידע המדעי על צמחי מרפא הולך ותופס תאוצה, והמטופלים בוחרים ברגליים. כבר היום זו תעשייה המגלגלת טריליונים בעולם, והולכת ומתרחבת כל שנה. אף על פי שמגמה זו מבורכת, הניסיון למתג צמחי מרפא כטובים לכל בעיה, הוא שיווקי בלבד, ולא נתמך בידע המסורתי עליהם. צמחי מרפא טובים לאדם כל זמן שהם מותאמים לו אישית. ההתאמה איננה מסובכת מבחינת המטופל, ואינה כרוכה בהוצאות כלכליות לא סבירות. על פי רוב, מדובר בפגישת התאמה שלאחריה המטופל מתחיל ליטול צמחי מרפא באופן קבוע ובהתאם להנחיות המטפל, והמשך מעקב במספר פגישות מצומצם כל כמה שבועות/חודשים.

מעוניינים בטיפול בצמחי מרפא?

צרו איתי קשר

arrow&v

© כל המידע באתר זה אינו מהווה ייעוץ- או תחליף לייעוץ- רפואי או המלצה לטיפול רפואי כלשהו; כל הזכויות שמורות; אין להעתיק תוכן ללא רשות מבעל האתר ©