סרטן הרחם וסרטן צוואר הרחם

טיפול טבעי בסרטן צוואר הרחם

בעזרת רפואה סינית ונטורופתיה

סרטן צוואר הרחם הוא אחד מהנגעים הממאירים שיותר מעסיקים את הרפואה והציבור בשנים האחרונות. חשוב לדעת שנגעי סרטן בצוואר הרחם מקורם בוירוס הפפילומה, הידוע בכינויו HPV-Human Papiloma Virus. הנגיף משעבד את המנגנון הגנטי של התא לטובתו וכך גורם להתמרה סרטנית. סרטן רחם היא מחלה שונה, וכיון שהיא שריר ההתמרה הסרטנית בה תהיה סרקומה. 

וירוס הפפילומה

תיאוריות של נגיפים הגורמים לסרטן הן בנות 100 שנה. בבדיקת פאפ ניתן לראות האם ישנם תאים שעברו שינויים דיספלאסטיים. אם הפאפ סמיר לא תקין, או שהאישה חווה תסמינים של צוואר הרחם, יש לבצע בדיקה גניקולוגית וביופסיות. לא כל סוגי הפפילומה חשודים כמסרטנים, ומכאן חשיבות של ביופסיה.

איך מטפלים בסרטן צוואר הרחם?

הטיפול העיקרי הוא ניתוחי. ניתן לכרות את היבלת או להקפיא אותה. היות וסרטן צוואר הרחם היא מחלה התוקפת צעירות, יש חשיבות עליונה לשמר את רקמת הרחם ולא לפגוע בה. הטיפולים כמעט תמיד כוללים קרינה ובמקרים מתקדמים מאוד כימותרפיה בשם Carbotaxol. 

סרטן צוואר הרחם טיפול טבעי

הגישה לטיפול הטבעי בסרטן צוואר הרחם הוא בעל הסתכלות שונה מזו של המערבי. אם ברפואה הקונבנציונאלית ישנה חשיבות עליונה לסוג הספציפי של הנגעים בצוואר הרחם, הרפואה הטבעית מסתכל עליהם בכל מקרה כסימן לכך שמשהו לא תקין, ומתחילים טיפול טבעי ללא דיחוי. נגעים ויראליים המופיעים בכל מקום בגוף, ובייחוד בצוואר הרחם מטופלים בצורה יעילה ביותר עם צמחי מרפא אנטי ויראליים ומחזקי חיסון. הטיפול אורך כמה חודשים אך בעל יעילות גבוהה ביותר כאמור.

טיפול טבעי לאחר ניתוח

לאחר הניתוח, יש לטפל בצורה שמשקמת את הרקמה הפנימית של צוואר הרחם, בייחוד בקרב נשים בגיל הפריון, ע"מ לאפשר את הסיכוי הטוב ביותר להריון טבעי בעתיד

טיפול טבעי בזמן כימותרפיה

הטיפולים בסרטן צוואר הרחם הם שמרניים. אך במידה והוחלט ע"י האונקולוג שלך להתחיל טיפול כימותרפי, ישנה אפשרות לעבור טיפולים משלימים במהלך נטילת התרופה כדי למנוע סיבוכים ונזקים עתידיים למערכות הגוף. הטיפולים היעילים הם דיקור סיני, צמחי מרפא, רפלקסולוגיה.

טיפול טבעי בזמן ההקרנות

ההקרנות מכניסות המון חום לגוף, ולעיתים מייצרות כוויות מקומיות. ניתן להתגבר על מרבית תופעות הלוואי של ההקרנות באמצעות צמחי מרפא.

אובחנת עם סרטן צוואר הרחם?

טיפול בסרטן הערמונית