טיפול טבעי בסרטן המעי הגס והרקטום

טיפול טבעי בסרטן המעי הגס

בעזרת רפואה סינית ונטורופתיה

זהו נגע שמתחיל במעי עקב פוליפ (גידול שפיר), ומתגלה בד"כ בבדיקת קולונוסקופיה. יכול להיות גם חסר סימפטומים לתקופה, או יתבטא בשינוי באופי ותדירות היציאות ולעיתים בדימום. נמצא כי סיפור משפחתי מגדיל את הסיכויים לחלות במחלה. היות ואחד הגורמים העיקריים להיווצרות סרטן זה, הוא צריכה של חומרים קרצינוגניים, ככל שהתזונה עשירה יותר בסיבים, כך שכיחות המחלה יורדת. מחלות מעי דלקתיות כרוניות גם הן מעלות את השכיחות להופעת גידול ממאיר באיזור זה. 

סוגי סרטן המעי הגס

בד"כ מסוג אדנוקרצינומה. חשוב לזהות את ההתפשטות. ככל שהגידול ממוקם יותר ולא פרץ את גבולות המעי, כך הפרוגנוזה (סיכויי ההחלמה)  גבוהים יותר

איך מטפלים בסרטן המעי הגס?

תלוי בדרגה בה מוצאים את הגידול לראשונה. בחירום האופציה העדיפה היא ניתוח ואז טיפול. אם הגילוי בשלב מוקדם יתחילו בטיפול הקרנתי/תרופתי כדי לצמצם את גודלו של הנגע. לגודל הנגע ומיקומו ישנן השלכות מאוחרות על איכות חייו של המטופל. לאחר ניתוח בד"כ מופיעות תופעות המעידות על חולשה עיכולית חזקה. צמחי מרפא ודיקור יכולים לצמצם את תופעות הלוואי של הניתוח לכריתת המעי הנגוע

סרטן המעי הגס טיפול טבעי

המעי הגס הוא כמובן חלק ממערכת העיכול. ע"פ הרפואה הסינית, עודפים של לחות המגיעים מאורח חיים ותזונה לקויה, עלולים "להתגבש" בעיכול לכדי פוליפ. כל נגע סרטני במעי הגס מתחיל כך. הרפואה הסינית ניגשת לשורש הבעיה. מדוע החל הגידול  הסרטני?מה הביא למעשה להתגבשות של נגע סרטני? ומדוע מערכת החיסון לא זיהתה זו קודם וטיפלה? הטיפול יתרכז בסביבה הפנימית שאיפשרה את שגשוג הנגע

טיפול טבעי לאחר ניתוח

לאחר ניתוח כריתה, מתמודדים לא פעם מטופלים עם סטומה (שקית אליה מתנקזת הצואה) זמנית או קבועה, והדבר יוצר מתחים גופניים ונפשיים כאחד. בנוסף להתמודדות זו, לעיתים קרובות ישנם שלשולים חמורים, דימום רב, ועייפות קשה בשבועות שלאחר הניתוח. צמחי מרפא ודיקור סיני, התאמת תזונה ייחודית, יודעים להחזיר ולהשיב את מערכת העיכול אט אט לאיתנה.

טיפול טבעי בזמן כימותרפיה

הכימותרפיה המקובלת היא 5FU כמו קסלודה, אוקסליפלטין, לוקורין או אירינוטקן. תרופות אילו פוגעות בראש ובראשונה במעי ומובילות לבחילות, שלשולים קשים וכאבי בטן. בנוסף לנוירופתיה היקפית, וכן סכנה לפגיעה במח העצם.

טיפול טבעי בזמן טיפול ביולוגי - הורמונלי

ישנן תרופות ביולוגיות כמו אווסטין הניתנות למטופלים עם מהלך מחלה יותר אלים או לא מגיב לכימותרפיה. אווסטין מונע מהנגע הסרטני לייצר כלי דם החשובים להזנתו. טיפול ביולוגי נוסף נקרא ארביטוקס הניתן לסוג מסוים של גידול במעי הגס.

טיפול טבעי בזמן ההקרנות

ההקרנות יכולות לגרום לשלשולים צורבים במיוחד, פגיעה ברירית העדינה של פנים מערכת העיכול, וכן פגיעה במערכת השתן הנמצאת בסמוך. הטיפול הצמחי מצמצם בצורה משמעותית את נזקי ההקרנות, וחוסך למטופל האונקולוגי עוד תרופות, אנטיביוטיקה, המשמשות לטפל בתופעות הלוואי של ההקרנות.

אובחנת עם סרטן המעי הגס והרקטום?

טיפול בסרטן הערמונית