טיפול טבעי בסרטן הערמונית

בעזרת רפואה סינית ונטורופתיה

הערמונית היא בלוטה הורמונלית הנמצאת אצל גברים בלבד ותפקידה ייצור נוזל זרע. הערמונית גדלה עם השנים בגלל שינויים הורמונליים בגוף הגבר. הגדלה שפירה של הערמונית אינה דומה לממאירה. שכיחות סרטן זה עולה עם הגיל, ובגילאים מבוגרים מאוד למרבית הגברים יש אותו. במקרים רבים תהליך ממאיר זה הוא זחלני מאוד, ואין המלצה לטיפול קונבנציונאלי.

חומרת סרטן הערמונית

ניקוד וקביעה של חומרת הסרטן היא קריטית להתאמת טיפול רפואי. מדד החומרה יכול להיות נמוך, בינוני או גבוה. והוא נקבע על סמך מרקר הנקרא PSA (בדיקת דם), שאמור להיות נמוך בקרב גברים בריאים, ומדד גליקסון הבודק את המרקם של האזורים הנגועים בערמונית. 

איך מטפלים בסרטן הערמונית?

הטיפול נקבע לפי אופי הגידול הסרטני, האם הוא הורמונלי או לא, ולפי הפיזור שלו. ניתוח וכימותרפיה הם אפשריים, כמו גם הקרנות, הקרנות תוך ניתוחיות וטיפול ביולוגי תרופתי. אם קופסת הערמונית שמורה- אפשר לנתח תלוי במצב המטופל וגילו. הטיפול הקרינתי בד"כ יגיע אחרי ניתוח או במקומו. טיפול הורמונלי להקטנת הבלוטה ניתן בזריקות והוא למעשה עושה סוג של סירוס כימי (מדכא טוסטסטרון). ההמלצה לכימותרפיה היא כאשר המחלה מתקדמת או פוגעת מאוד באיכות החיים.

סרטן ערמונית טיפול טבעי

הטיפול בהגדלה (גם אם שפירה) בבלוטת הערמונית באמצעים טבעיים הוא חשוב. כל סוגי הטיפולים המערביים בסרטן בלוטת הערמונית ללא יוצא מן הכלל הם בעלי תופעות לוואי משמעותיות הפוגעות באיכות חייו של המטופל. השימוש בצמחי מרפא, והגעה לטיפולי דיקור באופן קבוע משפרת ללא היכר ומפחיתה תופעות לוואי.

טיפול טבעי לאחר ניתוח

לאחר הניתוח מצפה לגבר החלמה לא פשוטה ברוב המקרים. כאב, דליפות, דימום ועוד. בנוסף, ישנה פגיעה כמעט ודאית ביכולת להגיע לזיקפה, ויכולת ההשתנה נפגעת. באמצעים טבעיים פשוטים יחסית ניתן להפחית מתופעות הלוואי הללו.

טיפול טבעי בזמן כימותרפיה

מחלת סרטן ערמונית מתקדמת כמעט תמיד תייצר גרורות לעצמות. זהו תהליך מסוכן וגם כואב, ויש למנוע אותו בכל אמצעי אפשרי. התרופות הכימותרפיות העוצמתיות פוגעות במערכות רבות בגוף, ויש חשיבות רבה לחיזוקו במהלך נטילתן.

טיפול טבעי בזמן טיפול ביולוגי - הורמונלי

טיפול הניתן למשך 3 חודשים עד שנתיים ותפקידו לדכא את הציר ההורמונלי הגברי. הטיפול גורם להזעות ולשאר תופעות "גיל מעבר" כמו עצבנות עייפות וחוסר חשק מיני. בנוסף לפעמים האונקולוג ירשום למטופל פרדניזון (סטרואידים) להגברת אפקט הדיכוי של הציר ההרמונלי. הטיפול בצמחי מרפא הוא חשוב מאין כמוהו כדי להפחית מתופעות הלוואי הללו.

טיפול טבעי בזמן ההקרנות

ההקרנות מכניסות המון חום לגוף, ולעיתים מייצרות כוויות מקומיות. ניתן להתגבר על מרבית תופעות הלוואי של ההקרנות באמצעות צמחי מרפא.

אובחנת עם סרטן הערמונית?

צרו איתי קשר

arrow&v

הכתוב מסתמך על גישות הרבליסטיות ונטורופתיות מסורתיות. למען הסר ספק המידע אינו מהווה המלצה רפואית מוסמכת ואינו מיועד להנחות את הציבור או לשמש לגביו כהמלצה או הוראה או עצה לשימוש או שינוי או הורדה של תרופה כלשהי, ואין בו תחליף לייעוץ רפואי פרטני או אחר. המונח ‘צמחי מרפא’ מתייחס להגדרה המקובלת ברפואת הצמחים המסורתית

© כל המידע באתר זה אינו מהווה ייעוץ- או תחליף לייעוץ- רפואי או המלצה לטיפול רפואי כלשהו; כל הזכויות שמורות; אין להעתיק תוכן ללא רשות מבעל האתר ©