טיפול טבעי בסרטן השד

טיפול טבעי בלוקמיה ומיאלומה

בעזרת רפואה סינית ונטורופתיה

בהמטואונקולוגיה ההתיחסות אינה לגידול סולידי, מוצק, אלא להתמרה סרטנית הקורית במח העצם, מתאי האב. ישנן 3 שורות: לבנה (נוגדנים), אדומה (כדוריות דם), וטרומבוציטית (טסיות דם). כל אחד מהייצור שלהם יכול להיפגע ולשגשג ביתר. הטיפול הרלבנטי הוא פגיעה מכוונת במח העצם, ועל כן החשיפה של חולים אלה לזיהומים היא מסוכנת במיוחד. 

סוגי סרטן הדם

לוקמיה ולימפומה- שורה אחת של תאים לוקחת עדיפות ומתחילה להתחלק ללא בקרה, ומשתלטת על תאי אב להתמיין לטובתה. ישנו "שבט" אחד שהוא ממאיר בתוך השורה הזו . תהליך זה יכול להיות אקוטי או כרוני. במהלכו הכרוני הוא זחלני ויכול להתפרש על שנים. ובאקוטי אם לא יהיה טיפול החולה ימצא בסכנת חיים מיידיית. 

מיאלומה- זוהי ממאירות של תאי הפלזמה. תאי B הם אלה שסובלים מההתמרה הסרטנית. 

איך מטפלים בסרטן הדם?

כאמור, בחולים עם מחלות המטולוגיות יוצרים פגיעה מכוונת במח העצם (כי שם הסרטן נמצא), ולכן הם נמצאים במצב של אימונוסופרציה- דיכוי חיסוני. הם לא אחת נתקפים בזיהומים אופורטוניסטיים . את הדיכוי החיסוני עושים באמצעות תרופות כימותרפיות וביולוגיות. 

סרטן הדם טיפול טבעי

סרטן הדם מחייב טיפול טבעי, בעיקר לאחר אפיזודת הסרטן עצמה. כל זמן שהמטופל מדוכא מבחינת מח העצם, צריך לשקול היטב לגבי הטיפולים הטבעיים השונים, בהיבט של בטיחות. סרטן הדם במבוגרים נתפס בעולם הטבעי כמחלה עמוקה ועל כן היא מחייבת את המטופל לשינויים בחייו והתייחסות לגופו ונפשו. 

טיפול טבעי לאחר ניתוח

לעיתים מח העצם לא שורד את הטיפולים ויש לבצע השתלה של מח עצם. זהו תהליך לא נטול סיכונים. היות והגוף יכול לדחות את השתל. טיפולי דיקור והרגעה יכולים לעזור מאוד על מנת להגדיל את הסיכוי לתוצאות מוצלחות מפרודצדורה שכזו.

אובחנת עם לויקמיה?

טיפול בסרטן הערמונית