הגישה הטיפולית

טיפול שמותאם לכל שלבי ההחלמה

  • לפני הטיפול המערבי

    חיזוק הגוף

  • במהלך הטיפול המערבי

    צמצום תופעות לוואי

  • אחרי הטיפול המערבי

    אורח חיים בריא

רפואה משלימה ואינטגרטיבית לסרטן

טיפול משולב ואינטגרטיבי בחולים אונקולוגים

הגישה הטיפולית

את התמחותי באונקולוגיה סינית עשיתי בתוכנית ההכשרה מטעם היחידה לרפואה אינטגרטיבית של ביה"ח בלינסון, דוידוף לחולי סרטן. אין מספיק מילים בפי כדי לתאר את החשיבות של טיפול טבעי תומך בזמן הלוחמה במחלת הסרטן שמנהלים הרופאים האונקולוגים דרך כימותרפיה, הקרנות וניתוחים מצילי חיים.

לצערינו מלחמה זו גובה מחיר כבד מנשוא מהגוף האנושי וההשפעות הקצרות והארוכות טווח הן עצומות. הטיפול בצמחי המרפא, בדיקור, בתזונה ובתוספים עשוי לצמצם את תופעות לוואי של הטיפול בכימותרפיה. ההבדלים הן בהתמודדות עם המחלה, והן בפיתוח החוזקות של הגוף ושיקומו בין מטופלים אונקולוגיים שבחרו לשלב רפואה טבעית לבין כאלו שלא, הם תהומיים.

אני פוגש חולי סרטן רבים במצב של בלבול. ישנן המלצות רבות וחלקן אף סותרות, הנוגעות לכיצד להתנהל מול המחלה, בהיבט של חיזוק הגוף, שימוש מושכל בתוספים וצמחים, ותמיכה במערכת החיסון. לשאלות שלכם יש תשובות. וזו אחת ממטרות המפגשים שלנו- ליצור סדר בבלאגן.

כדי להעניק לכם טיפול נכון, והמלצות מדויקות, אני כמטפל נדרש להבין היטב את דינאמיקת המחלה, ואת הביטוי הספציפי שלה אצלכם. אני עוסק בשאלות כמו; מהו האקלים הפנימי של הגוף שאיפשר את שגשוג המחלה? מהן ההשפעות של הפרוצדורות הרפואיות שהמחלים עובר? רק כך אפשר באמת לגבש אסטרטגיית החלמה סדורה. 

האם הטיפול הטבעי תומך בפוגשי סרטן מגובה במחקר? חד משמעית כן, הוכחה יעילותו במאות מחקרים. בחלק מבתי החולים בארץ ובעולם, ישנן מחלקות ייעודיות לתמיכה בכלים טבעיים בחולים אונקולוגיים פעילים. 

האם הטיפול הוא בטוח עבורי? בכל מחקר רציני הקשור לבריאות, הדבר הראשון שנבדק הוא בטיחות. בידיים מיומנות ומקצועיות, הטיפול הטבעי הוא נטול תופעות לוואי, לא מזיק ולא מתנגש עם הטיפול הקונבנציונאלי. 

האם ישנה תפיסה מגובשת ברפואה הסינית בטיפול בסרטן? המחלה המוכרת כסרטן של היום קיימת ומתועדת כבר אלפי שנים בספרות הסינית הרפואית, ומתוארים שם פרוטוקולי טיפול.

כיום אנו מטפלים לרוב באנשים שעוברים טיפולים ופרוצדורות נוגדות סרטן מה שהופך את הטיפול למאתגר ומורכב במיוחד גם בעבור המטפל, ולכן חשוב לגשת למטפל המתמחה בתחום זה. הרפואה הטבעית תומכת גם כן בחולה הפליאטבי, זה שלצערינו לא הולך לכיוון ריפוי. גם כאן  הטיפול המשלים הוא חשוב, בהיבטים של הקלה על סבל, שיפור איכות החיים, חיזוק הגוף והארכת החיים. 

צרו איתי קשר

arrow&v

הכתוב מסתמך על גישות הרבליסטיות ונטורופתיות מסורתיות. למען הסר ספק המידע אינו מהווה המלצה רפואית מוסמכת ואינו מיועד להנחות את הציבור או לשמש לגביו כהמלצה או הוראה או עצה לשימוש או שינוי או הורדה של תרופה כלשהי, ואין בו תחליף לייעוץ רפואי פרטני או אחר. המונח ‘צמחי מרפא’ מתייחס להגדרה המקובלת ברפואת הצמחים המסורתית

© כל המידע באתר זה אינו מהווה ייעוץ- או תחליף לייעוץ- רפואי או המלצה לטיפול רפואי כלשהו; כל הזכויות שמורות; אין להעתיק תוכן ללא רשות מבעל האתר ©