חיזוק הגוף לפני כימותרפיה

חיזוק הגוף

הגישה הטיפולית לפני הטיפול המערבי

הטיפולים הכימותרפיים מורכבים ברובם מרעלים, ומטרתם כמובן היא תקיפה וחיסול של תאי סרטן משגשגים. חולים רבים לצערנו, מוצאים עצמם לא אחת במצבים מסכני חיים, כאשר מנסה גופם להתמודד עם נזקי הכימותרפיה. בעת גילוי הסרטן, מטופלים רבים כבר נושאים מחלות רקע רבות אחרות. גופם חלש ויתקשה להתמודד עם פרוטוקולים תרופתיים מורכבים/אגרסיביים. לכן חיזוק הגוף לפני תחילת הטיפולים כ"כ חשוב.

חיזוק הגוף לפני ניתוח

בקרב מאובחנים אונקולוגיים, ניתוחים הם פעולות הכרחיות, ולעתים דחופות. חולה הנכנס לניתוח כשמצב גופו אופטימלי, יוכל להשיג תוצאות טובות יותר והתאוששות מהירה יותר.  

חיזוק הגוף לפני כימותרפיה

בין אם מדובר במצבים רפואיים משמעותיים כמו ירידה בספירות דם, ובין אם בסימפטומים הפוגעים באיכות החיים כמו תשישות ועייפות, דעו כי לרפואה הטבעית יש דרך לעזור לכם.

תרופות מסוימות מגרות את דופן רירית הקיבה, דבר היוצר בחילות והקאות קשות. הקאות היא תופעת לוואי מסוכנת לחולה סרטן ויש לטפל בה במהרה. לעיתים נוכל לראות גם שלשול, פיסורה וטחורים. פעמים רבות אלה הדברים ה"קטנים" שיהפכו את חייו של המתמודד עם סרטן לקשים עד בלתי נסבלים. ניתן להקל על כל הבעיות הללו באמצעים טבעיים, מבלי להעמיס על הגוף תרופות כימיות נוספות.

נוירופתיה סנסורית היא מצב נפוץ ביותר אצל חולי סרטן, והיא מתבטאת בהפרעות תחושתיות, נימול עקצוץ שריפה, ועד כאב עד כדי פגיעה בתפקוד, ובעיקר בכפות הרגליים והשוקיים. הטיפול בדיקור וצמחי מרפא, ושיטות טיפולי מגע כמו רפלקסולוגיה נותנים הקלה כמעט מיידית למצב זה.  

חיזוק הגוף לפני הקרנות

הקרנות הן פרוצדורה שעלולה ליצור נזק מקומי לרקמות, כוויות ותחושות לא נוחות. בנוסף הן גורמות להפרעות סיסטמיות ובראשן עייפות ולאות. טיפול טבעי יכול לעזור מאוד במצב זה.

נמצאים בשלב שלפני הטיפול המערבי?