טיפול טבעי בסרטן הלימפה

בעזרת רפואה סינית ונטורופתיה

לימפומה היא סרטן המתפתח במערכת הלימפה. מערכת הלימפה היא חלק ממערכת החיסון של הגוף, שעוזרת להגן על הגוף מפני מזהמים שונים. היא מורכבת, בין היתר, מבלוטות לימפה המקושרות באמצעות רשת של צינורות לימפה זעירים. בלוטות הלימפה ממוקמות באזורים שונים בגוף, חלקן ניתנות למישוש וחלקן פנימיות יותר. דוגמה לבלוטות לימפה הניתנות למישוש: בלוטות לימפה בצוואר, בבתי השחי ובמפשעות. 

סוגי סרטן הלימפה

לימפומה נגרמת בשל התרבות בלתי־מבוקרת של לימפוציטים (סוגים של תאי דם לבנים) במערכת הלימפה. מכיוון שמערכת הלימפה ממוקמת בכל הגוף, לימפומות עלולות להתפתח בכל אזור. 

קיימים שני סוגים עיקריים של לימפומות:

1. לימפומות על שם הודג'קינס (כ־10% ממקרי סרטן הלימפומה).

2 לימפומות שאינן הודג'קינס (כ־90% ממקרי סרטן הלימפומה).

לימפומות שאינן הודג'קינס נחלקות לתת־סוגים שונים רבים נוספים. האבחנה המדויקת חשובה כיוון שלכל סוג ותת־סוג מותאם טיפול ספציפי.

איך מטפלים בסרטן הלימפה?

הטיפול נקבע לפי אופי הגידול הסרטני, האם הוא הורמונלי או לא, ולפי הפיזור שלו. ניתוח וכימותרפיה הם אפשריים, כמו גם הקרנות, הקרנות תוך ניתוחיות וטיפול ביולוגי תרופתי.

סרטן לימפה טיפול טבעי

פתוגן החודר לרמת הלימפה נחשב לפתוגן אגרסיבי ועמוק. חוסרים של שנים יצרו מצב בו הגוף מתחיל לתקוף את מערכת הבקרה של עצמו, והדבר מחייב אבחנה מדוייקת וטיפול יסודי.

טיפול טבעי לאחר ניתוח

לאחר הניתוח, לעיתים קרובות ישנן צלקות, פצעים שמתעכבים בהחלמה, סכנה להתפתחות זיהום ובצקות מקומיות. הטיפול הטבעי בדיקור, צמחי מרפא, משחות טבעיות, תוספי תזונה ותזונה טבעית יכול להקל על תופעות אלה.

טיפול טבעי בזמן כימותרפיה, ניתוחים והקרנות

חשוב להבין היכן המטופל נמצא בשלבים הטיפוליים מול הרפואה הקונבנציונאלית ולפי כך להציע טיפול הכולל דיקור, צמחי מרפא ומגע. 

אובחנת עם לימפומה?

צרו איתי קשר

arrow&v

הכתוב מסתמך על גישות הרבליסטיות ונטורופתיות מסורתיות. למען הסר ספק המידע אינו מהווה המלצה רפואית מוסמכת ואינו מיועד להנחות את הציבור או לשמש לגביו כהמלצה או הוראה או עצה לשימוש או שינוי או הורדה של תרופה כלשהי, ואין בו תחליף לייעוץ רפואי פרטני או אחר. המונח ‘צמחי מרפא’ מתייחס להגדרה המקובלת ברפואת הצמחים המסורתית

© כל המידע באתר זה אינו מהווה ייעוץ- או תחליף לייעוץ- רפואי או המלצה לטיפול רפואי כלשהו; כל הזכויות שמורות; אין להעתיק תוכן ללא רשות מבעל האתר ©