טיפול טבעי בסרטן השד

טיפול טבעי בסרטן הקיבה

בעזרת רפואה סינית ונטורופתיה

זוהי מחלה שכיחה במזרח הרחוק יותר מאשר במערב, אך לאחרונה היא נראית יותר ויותר במערב ובקרב צעירים. ישנם גידולים בושט, וישנם גידולים בשריר הקיבה עצמו. התסמינים הראשונים בד"כ קשורים להפרעות בליעה היות ומתפתח תהליך חוסם. 

אבחנת סרטן קיבה

בד"כ ע"י אנדוסקופיה (צינור זעיר שבסופו מצלמה) שתקבע אם ישנו גידול בושט או בקיבה

איך מטפלים בסרטן ושט וקיבה?

בסרטני ושט תהיה כריתה מלאה או חלקית של הושט בניתוח. בגידולי קיבה (אדנוקרצינומה במרבית המקרים, סקאוומו -סל קרצינומה פחות שכיח), יעברו כימותרפיה או כריתה חלקית של הקיבה תלוי איפה ממוקם הגידול. כימותרפיה וגם רדיותרפיה אפשריות בהחלט. פרוטוקול עוצמתי הנקרא cef הכולל ציספלאטין, אפירוביצין, וקסלודה (5FU). 

סרטן קיבה טיפול טבעי

הקיבה היא כמובן חלק ממערכת העיכול. בהיותה כזו, חשוב למטפל לאבחן ולהבין את הסביבה הפנימית שאפשרה שגשוג הגידול. ע"פ הרפואה המסורתית, גידול בקיבה הוא תוצאה של חום כלוא במעיים, ומזון חם חריף ומתובל מגדי עלולים להוות טריגר להתפתחותו.  

טיפול טבעי לאחר ניתוח

הבעיה המרכזית לאחר ניתוח קיבה נקראת dumping syndrome, בה המזון יוצא בבולוסים דרך שוער הקיבה מה שיוצר תקיעות מזון רצינית וסימפטומים עיכוליים שונים. באמצעות צמחי מרפא ודיקור, תזונה מתאימה למצב זה, ניתן להפחית את התסמינים משמעותית. 

טיפול טבעי בזמן כימותרפיה

התרופות הכימותרפיות כוללות ארצפטין במידה והגידול הורמונלי. הכימותרפיה העיקרית נקראת טאקסוטר. מבין תופעות הלוואי שלה שלל תופעות עיכוליות (שלשול, בחילות והקאות, פצעים וכיבים בפה) וירידה זמנית בספירות הדם. בכל תופעות הלוואי אפשר להקל עם צמחי מרפא, תוספים ייעודיים מותאמים אישית ודיקור סיני.

טיפול טבעי בזמן טיפול ביולוגי - הורמונלי

כאמור, לחולי סרטן קיבה ה"נצבעים" להורמון גדילה בשם ER2 ניתן לטפל באמצעות תרופות הורמונליות בעלות תופעות לוואי מסוייימות שניתן להפחיתן באמצעות צמחי מרפא שאינם מתנגשים עם התרופה הביולוגית אלא מחזקים את פעולתה ומצמצמים את הקשיים העולים מתופעות הלואי של נטילתה. 

טיפול טבעי בזמן ההקרנות

ההקרנות מכניסות המון חום לגוף, ולעיתים מייצרות כוויות מקומיות. ניתן להתגבר על מרבית תופעות הלוואי של ההקרנות באמצעות צמחי מרפא, ותוספים ייעודיים שתפקידם לטפל ולשקם את הכיבים הנפערים ברקמה העדינה של פנים הקיבה עקב הקרינה.

אובחנת עם סרטן קיבה?

טיפול בסרטן הערמונית