תזונה טבעית לחולי סרטן

נטורופתיה ותזונה טבעית

יהיו מזונותיך תרופותיך

על מנת להבין את התזונה המתאימה ביותר לחולה, ראשית עלינו להבין מי החולה, ומהי הסביבה הפנימית שאיפשרה את שגשוגה של מחלתו. רק כך נוכל להתאים את התזונה שתתרום לתהליכי הבראתו. ישנם כמה קוים כלליים העולים מן המחקר, ו"מתיישבים" היטב גם על הידע המסורתי הקדום, שיש לנו מהרפואה ההודית, הסינית והמאקרוביוטית. אם אתם מאמינים הדוקים במדע, וחושבים שהידע המסורתי שהצטבר על תזונה הוא לא מדעי, אז דעו כי התזונה המאקרוביוטית למשל (שיטת תזונה הנתמכת על עקרונות הרפואה הסינית ופותחה ביפן) הוכחה כאנטי סרטנית, נוגדת גידולים ממאירים, מסייעת באי הישנות המחלה, ומחזקת את הגוף להתמודדות עם הטיפולים.

תזונה מבוססת מחקר לסרטן

התזונה מבוססת המחקר קוסמת להרבה מטופלים, כיון שיש בה מעין ודאות- זו התזונה הטובה ביותר לסרטן, והרי לי יש סרטן! אך זו לצערי אשליה. אין ולא תהיה תזונה אחת המתאימה לשני בני אדם, גם אם הם סובלים מאותה מחלה. האבחנה המסורתית שעושה המטפל הסיני היא מהותנית, כלומר שיש באפשרותה לחבר בין כמה סימפטומים, כך שאם יש למטופל דלקות חוזרות בעיניים, בעיות עיכול , כאבי ראש מזדמנים ול"ד גבוה, אז כל הסימפטומים האלה חייבים להתחבר לתמונה אחת שלמה, להבדיל מהרפואה הקונבנציונאלית בה כל אחד ממערכות האיבר מחייבת התייחסות ובדיקה מרופא אחר, ולכאורה אין ביניהם קשר.

כשבוחנים את התא הסרטני, מגלים דבר מעניין- הוא מאוד דומה לתא עוברי. הוא לא ממויין לרקמות, הוא מדכא את מערכת החיסון סביבו, הוא מייצר כלי דם מסביב לצורך הזנתו. ע"פ תורת התזונה המאקרוביוטית, אדם שיש לו סרטן עושה תהליך דה-אבולוציוני של הליכה לאחור בזמן. המטפל המסורתי בוחן איפה האדם נמצא בשלבי המחלה, והאם מותאמת לו תזונה שהיא בונה, מחזקת ותורמת לשגשוג, או שמא תזונה קוטלת, חזקה, מפנה ומסלקת. גם אם תחליטו שאינכם מתעסקים בנושא התזונתי, דעו כי זו גם בחירה. כולנו חייבים לאכול, עדיף שנעשה זאת נכון, ובהתאמה המדויקת עבורינו.

עקרונות התזונה המסורתית

יש צורך להגדיר את המחלה, האם היא "קרה"- או אז ניתן מזון מחמם. אם היא "לחה"- אז ניתן מזון מייבש. אם היא הגיעה במהירות- ניתן מזון מאט, ואם היא זחלנית בריפוי שלה- נמליץ על מזון ממריץ. על פי התיאוריה המאקרוביוטית, צורות החיים, ככל שהלכו והתפתחו, האנרגטיקה שלהם התחממה, מיצור ימי (שם התחילו החיים כפי הנראה), התפתחו לזוחלים אמפיביים בעלי דם קר ומשם להולכים על ארבע בעלי דם חם יותר. ההשלכות הן כאלה: 1. בגלל שצורות החיים מפותחות יותר, הן פגיעות יותר- ישנם יותר מנגנונים שבאופן פוטנציאלי עלולים לצאת מאיזון. 2. צורות החיים חמות יותר- מה שאומר שהן נדרשות לאוכל חמים, ואוכל קר ולח מדי יתיש אותן ויפגע בבריאותן. 

מעוניינים בהתאמה אישית של תפריט תזונה?